دسته بندی – آموزش الکترونیک مهندسی

بخش میکروکنترلرهای AVR ، یکی از میکروکنترلرهای باسابقه حضور بالا و در عین حال کاربردی در کشور ما می‌باشد. در ایران نزدیک به 70 درصد بازار میکروکنترلرها را به خودش اختصاص داده و در بسیاری از پروژه های صنعتی حضور پر رنگی دارد. علی رغم اینکه برخی عنوان می کنند این میکروکنترلر برای کارهای صنعتی مناسب نیست؛ اما شخصا در پروژه های صنعتی زیادی از این میکروکنترلر استفاده کرده و نتیجه مثبت گرفتم. در واقع اگر PCB با اصول استاندارد برای این میکروکنترلر طراحی وساخته شود، عمده مشکلات مربوط به نویز برای این میکروکنترلر رفع خواهد شد. در این بخش مجموعه ای بسیار کامل و غنی از آموزش های میکروکنترلر توسط مرجع تخصصی میکروکنترلر AVR، منشورسیمین آماده و به رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. امیدواریم بتوانید با استفاده از این بخش دانش و تجربه خودتان را رشد دهید.

 

بخش اول-ماژول ها در سیستم های تعبیه شده

در این بخش دلیل استفاده از ماژول و بردهای کمکی را متوجه می شویم. با ماژول های کاربردی در حوزه ی میکروکنترلر به طور مختصر آشنا می‌شویم.

 
بخش دوم-پروگرم کردن AVR با نرم افزار Progisp
در این بخش ، ما به پروگرم کردن AVR با نرم افزار  Progisp می پردازیم ،
که همراه این آموزش ویدیو بسیار آموزنده نیز گزاشته شده است.
به منظور انتقال فایل های هگز به میکروکنترلر به پروگرامر نیاز دارید. از نرم افزار progisp برای انتقال فایل‌های hex به AVR استفاده می شود.
AVR MSKALA

بخش سوم-فیوزبیت ها در AVR

در این پست فیوز بیت های میکروکنترلر Atmega32 را که با ATmega16 یکسان است، توضیح می دهیم.  با یادگیری فیوز بیت های این میکروکنترلر می توانید برای فیوز بیت های سایر میکروکنترلرهای AVR با استفاده از دیتا شیت تنظیمات را انجام دهید..برای تازه کارها استفاده از فیوز بیت کمی گیج کننده است اما کار کردن با فیوز بیت ها هم چیزی جز صفر و یک کردن یک بیت در رجیستری خاص نیست.

     آیا میخواهید یک گیت منطقی بسازید؟ ما به شما بطور کامل و با مفهومی ساده آموزش می دهیم                          › مشاهده آموزش 

watchdog

تایمر WatchDog در میکروکنترلر AVR

میکروکنترلرهای سری AVR دارای یک تایمر داخلی به نام تایمر WatchDog هستند.این تایمر توانایی ریست کردن AVR را دارد.

mabdal mskala.ir

مبدل آنالوگ به دیجیتال در AVR

میکروکنترلر AVR دارای یک واحد مبدل آنالوگ به دیجیتال می باشد. امروز به طور کامل با آن آشنا می شویم و سنسور LM35 را راه اندازی می کنیم.

i2c mskala.ir

پروتکل I2C در AVR

I2C یا (IIC (Inter integrated circuits یک نوع گذرگاه رابط است که در بسیاری از مدارهای مجتمع از جمله سنسورها، پیاده سازی شده است.

spi mskala.ir

پروتکل SPI در AVR

(SPI(serial peripheral interface یا پروتکل اتصال سریال بین قطعات جانبی یک گذرگاه رابط است.

اسکرول به بالا

خریـدِ مطمئن ، ارسـالِ ایمن

این سایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد ، ما نماد را الزاماً جهت خریدی مطمئن و خیال آسوده شما فراهم کرده ایم ، تا بتوانید بدون نگرانی خرید با کیفیتی را با ما تجربه کنید. همواره در تلاشیم تا بهترین تجربه خرید آنلاین را برای شما عزیزان به ارمغان آوریم تا دید شما را به دنیای دیجیتال مثبت کنیم

» مشـاهـده مـحـصـولات