آموزش الکترونیک به زبان ساده

! کاملا رایگان !

از آن جایی که امروزه محصولات الکترونیکی پیچیده و کاربردی فراوانی طراحی می‌شوند که از ic در طراحی آن‌ها استفاده شده است،
این سوال باید برای مهندسان الکترونیک ایجاد شود که ic چیست. 

ic

 

GATE LOGIC

گیت منطقی چیست ؟

در این صفحه به معرفی گیتهای منطقی و ارایه چند مدار ساده جهت یادگیری این المانهای منطقی می پردازیم…

IC SMD آیسی چیستکار را با آیسی مربوط به گیت منطقی ANDشروع می کنیم.آیسی های زیادی در رابطه با این گیت وجود دارد.که در اینجا آیسی74HC08 را به شما معرفی می کنم.این آیسی حاوی 4 عدد گیت منطقی AND است.

بیایید برای شروع مدار، ساده ای را با استفاده از این آیسی ببندیم .تا شما با عملکرد آن آشنا شوید…

میکروکنترلر یا ریز کنترل گر یک تراشه IC است که برای کنترل دستگاه‌های دیگر برنامه ریزی شده است. دلیل نامگذاری این تراشه به میکروکنترلر سایز و اندازه‌ی آن، کنترل دستگاه‌ها و ماشین آلات است. از آنجایی که این تراشه در درون وسایل و ماشین‌های مختلف مثل ماشین لباسشویی، تلفن همراه، خودرو و … قرار دارد به آن کنترلر توکار هم گفته می‌شود. میکروکنترلر دارای RAM، ROM و پورت‌های ورودی یا خروجی است.

خازن چیست؟  انواع خازن؟

قطعه اي است که براي ذخيره انرژي الکتريکي (ولتاژ) توسط میدان الکترواستاتیکی (بار الکتریکی)، در مدار استفاده مي شود و با توجه به اینکه بار الکتریکی در خازن ذخیره می شود می توان از آن برای ایجاد میدان الکتریکی یکنواخت و پایدار استفاده کرد. از خازن ها به عنوان فیلتر نیز استفاده می کنند زیرا سیگنال های متناوب یا AC را به راحتی عبور می دهند ولی مانع عبور سیگنال های مستقیم یا DC می شوند.

ترانزیستور چیست؟

ترانزیستور یک قطعه نیمه‌هادی است که از آن، برای تقویت سیگنال‌های ورودی استفاده می‌کنند. به صورت کلی، ترانزیستورها از قطعات جامدی ساخته شدند که شامل سه ترمینال هستند. این ترمینال‌ها، «امیتر | Emitter» و «کلکتور| Collector» و «بیس | Base» هستند که به دیگر اجزای مدار الکتریکی متصل می‌شوند. ترانزیستور یک عنصر اکتیو است. در برخی از ترانزیستورها، پایه چهارمی نیز وجود دارد به نام «بستر | substrate»  که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

سوالات متداول

آموزش الکترونیک چیست؟

آموزش الکترونیک به مجموعه ای از آموزش ها گفته میشود که هدف آن ها توضیح مبانی و مقدمات الکترونیک تا حد حرفه است

بهترین راه یادگیری الکترونیک چیست؟

بهترین راه برای یادگیری الکترونیک، شروع آموزش مبانی پایه الکترونیک مثل مدار ها، جریان و … است که در سایت  MsKala  کاملا توضیح داده شده است.

چقدر زمان میبرد تا به الکترونیک تقریبا مسلط شوم؟

مسائل الکترونیک بسیار گسترده هستند و برای یادگیری و مسلط شدن به الکترونیک، باید تلاش زیادی کنید. نمیتوان زمان تعیین کرد زیرا تماما بستگی به علاقه و تلاش شما دارد.

درالکترونیک تازه وارد هستم، چطور یادگیری را شروع کنم؟

اگر در الکترونیک تازه کار هستید هیچ مشکلی نیست. زیرا در اینجا به طور کامل مبانی مقدماتی و پایه الکترونیک را تا سطح پیشرفته و حرفه ای الکترونیک آموزش میدهیم.

14STATE14پایه  ها / 16STATE 16پایه ها /ELECTRONIC IC SMD /آموزش استفاده از گیتهای منطقی دیجیتالی /آی سی /آی سی سون سگمنت /آی سی گیت دیجیتال /شماره و کاتالوگ آی سی /گیت چیست /انواع آی سی گیت منطقی /بایاس کردن آی سی های گیت دیجیتالی/ تغذیه آی سی های گیت /راه اندازی آی سی گیت /شماره آی سی های خانواده گیت منطقی/ شماره آی سی های گیت /قطعات الکترونیک /قطعه گیت منطقی خانواده 74 TTL/ مشخصات آی سی های گیت/ نحوه کار با آی سی های گیت منطقی /نصف قیمتی ها/ ورودی و خروجی آی سی ها ی گیت دیجیتال /پایه های آی سی های گیت/ چند آی سی گیت /کاتالوگ آی سی های گیت /کاتالوگ آی سی های گیت TTL/ کاتالوگ گیتها/ گیت اند/ گیت اور/ گیت ایکس اور/ گیت ایکس نات/ گیت نات

اسکرول به بالا

خریـدِ مطمئن ، ارسـالِ ایمن

این سایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد ، ما نماد را الزاماً جهت خریدی مطمئن و خیال آسوده شما فراهم کرده ایم ، تا بتوانید بدون نگرانی خرید با کیفیتی را با ما تجربه کنید. همواره در تلاشیم تا بهترین تجربه خرید آنلاین را برای شما عزیزان به ارمغان آوریم تا دید شما را به دنیای دیجیتال مثبت کنیم

» مشـاهـده مـحـصـولات